Домой RSS лента сайта


Маленькое, да удаленькое – часть 1

Категория: Страны, Андорра | автор: mogadisho | 24-03-2011, 13:11


КНЯЗIВСТВО АНДОРРА
Раїса Резниченко,
д.т.н., професор, академiк

Князівство Андорра – одна із карликових держав Європи – розташоване в східних Піренеях між Францією та Іспанією. Андорра настільки мала, що її можна проїхати від одного кордону до іншого за півгодини. Колись це князівство було закритим, а зараз процвітає (177 місце в світі) за рахунок іноземного туризму. За населенням Андорра 184-а країна в світі, за територією – 178-а. Офіційна мова – каталонська, поряд з якою використовується французька та іспанська. Заснована країна в 1278 році. Столиця – Андорра-ла-Велья (24 000 чол.). Форма правління – Конституційна монархія під сумісним протекторатом Франції (її президента) та Іспанії (Урхельського єпископа). Грошова одиниця – євро, хоч не входить в Єврозону.

Маленькое, да удаленькое – часть 1

Ще в 790 році незалежність Андорри була гарантована імператором Священної Римської імперії Карлом Великим. А вже в 1278 році між графом де Фуа, нащадки якого ставали королями Франції, та іспанським єпископом міста Сео-де-Уржель (резиденції єпископів та графів Уржельських – іспанських принців – соправителів Андорри) була укладена угода про установлення подвійного суверенітету Андорри. В 1866 році розроблена андоррська конституція. В 1993 році Андорра вступила в ООН, в 1994 – вона стала членом Ради Європи, в 2004 році Збірна Андорри по футболу отримала свою першу перемогу над Македонією і в цьому ж році Андорра прийняла участь в пісенному конкурсі Євробачення.

Князівство Андорра є, мабуть, єдиним прикладом існуючого з давніх часів суспільства, яке живе в сучасний період на рівні найбільш розвинених країн, зумівши зберегти при цьому особливі риси свого минулого.

В рельєфі Андорри переважають високі скелясті величаві гори, розділені вузькими долинами. Із рослинності тут росте дуб, бук, каштан, сосна, ялина. В горах – альпійські луки. На території країни багато гірських озер льодовикового походження та бурхливих річок.

Клімат помірний, субтропічний гірський, дуже приємний і здоровий сухий клімат, пом’якшений впливом близкості Середземного моря, зі сніжною холодною зимою (+2°С) та прохолодним сухим літом (+15°С). На рік до 250 сонячних днів. Андорра лідер Європи і за кількістю опадів у вигляді снігу.

Адміністративно ця маленька країна розділена на сім громад.

Основною галуззю економіки є туризм, який дає країні 80 % ВВП. Андорру щорічно відвідують до 9 млн. туристів. А от щодо сільського господарства, то тут країна має великі обмеження: лише 2 % земель придатні для обробки, то зайнято в цій галузі до 1 % населення. Вирощують картоплю та тютюн і в невеликій кількості ячмінь та жито.Продолжение материала:_______________________________________
Подготовил к публикации       Н.Воронов

Согласно договоренности с автором
материал публикуется на языке оригинала

© Копировать материалы с сайта строго ЗАПРЕЩЕНО!

Ключевые теги:

история, природа


Похожие материалы:

 • Карта сайта, страница № 6
 • Карта сайта, страница № 7
 • Карта сайта, страница № 8


 • Комментарий #1

  31 октября 2011 13:54 | ICQ: -- | | написал: libhen | (31 октября 2011 13:54)

  Разве есть что-то интересное в этой стране, помимо горнолыжных курортов? Я не катаюсь, по мне - лучше в более теплое время годы выдвинуться на испанское побережье и поездить по городам и экскурсиям.


       


  Веб-студия «РА-СОЛО»: разработка сайтов любой сложности
  Пляжи Морские путешествия Древности и экзотика Дайвинг Перелеты Водные аттракционы Походы Экстремальные развлечения И многое другое...