Домой RSS лента сайта


Маленькое, да удаленькое – часть 2

Категория: Страны, Андорра | автор: mogadisho | 24-03-2011, 13:11


КНЯЗIВСТВО АНДОРРА
(продовження, ч.2)

Із ресурсів Андорра має залізну руду, свинець, гідроенергетичні ресурси, мінеральну воду та ліс. Процвітає торгівля предметами розкоші.

Щодо освіти, то для дітей від 6 до 16 років вона є обов’язковою і безкоштовною. Університет Андорри – державний і єдиний в країні. Заснований він в 1997 році. Готує бакалаврів в області медицини, комп’ютерних наук, ділового адміністрування та освіти. Є дві вищих школи: Школа медичних сестер та Школа комп’ютерних наук, яка здійснює також підготовку на ступінь доктора наук. У зв’язку із складним географічним положенням країни, а також невеликої кількості студентів Університет Андорри не може повноцінно реалізовувати академічні програми. Тому він працює в основному як центр дистанційного навчання, забезпечуючи зв’язок з університетами Франції та Іспанії.

Маленькое, да удаленькое – часть 2

Андорра з’єднується дорогами із Францією та Іспанією та має внутріщніх доріг 279 км. Автобуси курсують досить часто. За 3 години можна доїхати як до Барселони так і до Тулузи і їх аеропортів, так як в Андоррі немає свого аеропорту як і залізниці.

Особисто я приїхала в Андорру традиційним шляхом, через Барселону за 4 години. До Андорри автобуси ходять від залізничної станції Nord Station. Було жарке літо, в Барселоні +38°С. Ще задовго до Андорри почалися гори, Піренеї, кам’яні, глибові. Пам’ятаю, як десь класі у сьомому моя старша дочка просить допомоги щодо географії:
     – Мамо, приведи мені приклади гір глибових та складчастих.
     – То оце, доню приклад глибових гір.
Покриті вони переважно кущами. Ось проїжджаємо річку, вода зелена-зелена глибоко в ущелені і не можна зрозуміти чи то річка, чи озеро.

Хоч в’їзд в цю країну безвізовий, перед її землями кордон. Висить трикольоровий прапор, подумки планую купити, як сувенір. Автобус пропускають не перевіряючи. Спершу місто видалося якимось сумним, не яскравим. Старовинні будинки складені із кам’яних пластин, а нові покриті переважно цементним розчином. І скрізь магазини, ресторани, кафе.

Андорра дуже древня країна. Вперше про неї згадується в хроніках ІІ століття до н.е. Тут в достатній кількості збереглися такі архітектурні пам’ятки як римські мости, руїни арабських фортець та середньовічних храмів.

Маленькое, да удаленькое – часть 2

В столиці, Андорра-ла-Вельї, яка заснована на початку ІХ століття, і є свого роду історичним пам’ятником, особливий інтерес у туристів викликає церква Святого Арменола (ХІ ст.) та резиденція уряду «Будинок Долин» (XVIст.).Начало материала:


Продолжение материала:_______________________________________
Подготовил к публикации       Н.Воронов

Согласно договоренности с автором
материал публикуется на языке оригинала

© Копировать материалы с сайта строго ЗАПРЕЩЕНО!

Ключевые теги:

транспорт, природа, история


Похожие материалы:

  • Карта сайта, страница № 33
  • Карта сайта, страница № 18
  • Карта сайта, страница № 5


  • Веб-студия «РА-СОЛО»: разработка сайтов любой сложности
    Пляжи Морские путешествия Древности и экзотика Дайвинг Перелеты Водные аттракционы Походы Экстремальные развлечения И многое другое...