Домой RSS лента сайта


Маленькое, да удаленькое – часть 5

Категория: Страны, Андорра | автор: mogadisho | 24-03-2011, 13:07


КНЯЗIВСТВО АНДОРРА
(продовження, ч.5)

Всесвітньо відома оперна співачка Монтсеррат Кабальє – андоррка.

Маленькое, да удаленькое – часть 5

Її повне ім’я Марія де Монсеррат Вівіана Консепсьон Кабальє і Фолк. Вона народилася 12 квітня 1933 року в Барселоні. Тут же вона навчалася у угорської співачки Е.Кемені. Її голос звернув на себе увагу ще в Барселонській консерваторії, яку Монтсеррат закінчила з золотою медаллю. Однак далі були роки роботи в другорядних швейцарських та західнонімецьких труппах. Дебют Кабальє відбувся у 1956 році на сцені Оперного театру в Базелі, де вона виступила в партії Мімі в опері Дж.Пуччіні «Богема». Театри Базеля та Бремена стали в подальші десятиріччя основними оперними сценами для співачки. Там вона виконала багато партій в операх різних епох та стилів. Вона співала партію Паміни в «Чарівній флейті» В.Моцарта, Марини в «Борисі Годунові» М.Мусоргського, Тетяни в «Євгені Онегіні» П.Чайковського, Соломії в однойменній опері Р.Штрауса.

Поступово Кабальє починає виступати на сценах оперних театрів Європи. В 1958 році вона співає в Віденській державній опері, в 1960 році вперше з’являється на сцені «Ла Скала».

Наскільки Монтсеррат зібрана і цілеспрямована на сцені, настільки не організована вона в житті – спромоглася навіть спізнитися на власне весілля.

Діло було в 1964 році. Перше в її житті (і єдине!) одруження – з Бернабе Марта – повинне було відбутися в храмі при монастирі на горі Монтсеррат. Є така гора в Каталонії, неподалік від Барселони. Матері нареченої, строгій донні Анні, здавалося, що це буде дуже романтично. І наречений, і наречена погодилися, хоч кожен про себе подумав:
     – Серпень, страшенна жара, як ми будемо туди забиратися з усіма нашими гостями?
І ось в день весілля Монтсеррат виїжджає зі своєю мамою на старенькому «фольксвагені», який вона купила з перших грошей, ще коли співала в Німеччині. І треба ж такому статися, щоб в серпні в Барселоні зарядив дощ. Все льє та льє. Поки доїхали до гори, дорогу розвезло. Машина застрягла. Ні туди, ні сюди. Мотор заглох. Їм залишалося 12 км. Усі гості вже нагорі. І тоді Монтсеррат, в підвінечному платті і фаті, мокра, хоч вижимай, стає на дорозі і починає голосувати.

За такий кадр будь-який папарацці віддав би що завгодно. Але тоді її ніхто не знав. Легковики байдуже проїжджали мимо. Нарешті притормозив якийсь пошарпаний грузовик для перевезення худоби. Монтсеррат з Анною залізли в нього і так спізнилися лише на годину, де наречений та гості не знали вже що й думати.

В тому ж році настав зірковий час Кабальє. В Нью-Йорку, в «Карнегі-холл», маловідома співачка заспівала арію із опери Доницетті «Лукреція Борджа» замість захворівшої знаменитості Мерилін Хорн. У відповідь на дев’ятихвилинну арію – двадцятихвилинні овації, про що наступного ранку сповістить «Нью-Йорк таймс». Пройде небагато часу і андоррка переспіває усіх великих дів ХХ століття.

Успіх дозволяє співачці отримати контракт, і вона стає солісткою «Метрополітен-опера». З цього часу кращі театри усього світу прагнуть заполучити Кабальє на свою сцену. Спеціалісти вважають, що її репертуар – один із самих найширших серед усіх співачок, які володіють сопрано. Вона співає італійську, іспанську, німецьку, французьку, чеську та російську музику. На її рахунку 125 оперних партій, декілька концертних програм і більше сотні дисків.Начало материала:


Окончание материала:_______________________________________
Подготовил к публикации       Н.Воронов

Согласно договоренности с автором
материал публикуется на языке оригинала

© Копировать материалы с сайта строго ЗАПРЕЩЕНО!

Ключевые теги:

искусство, история


Похожие материалы:

  • Карта сайта, страница № 8
  • Карта сайта, страница № 7
  • Карта сайта, страница № 18


  • Веб-студия «РА-СОЛО»: разработка сайтов любой сложности
    Пляжи Морские путешествия Древности и экзотика Дайвинг Перелеты Водные аттракционы Походы Экстремальные развлечения И многое другое...